W dniu 19 stycznia 2022 r. za pośrednictwem platformy MS Teams odbyło się spotkanie władz Wydziału Prawa i Administracji UTH w Radomiu z przedstawicielami Interesariuszy Zewnętrznych współpracujących z Wydziałem.
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UTH w Radomiu dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH Rad. pragnąc zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia na Wydziale Prawa i Administracji UTH w Radomiu, w r.a. 2020/2021, zwróciła się do Rady Interesariuszy Zewnętrznych z prośbą o ocenę planów studiów na kierunkach realizowanych na Wydziale Prawa i Administracji. Biorąc pod uwagę te sugestie dokonano zmian w planach, które zostały omówione podczas potkania.
Zmiany w planach zostały podyktowane dynamicznie zmieniającym się systemem prawa w Polsce oraz pojawiającymi się nowymi kwestiami, które wymagają szczegółowego omówienia w ramach zajęć dydaktycznych. W ramach zaproponowanych zmian szczególny nacisk został położony na zajęcia o charakterze praktycznym.
Szczegółowy zakres zmian przedstawił Prodziekan WPiA dr Paweł Śwital. Zmiany te dotyczyły przede wszystkim układu przedmiotów, ich wymiaru godzin oraz efektów kształcenia. Dr Paweł Śwital wskazał na dodatkowe działania podjęte na Wydziale
w ostatnim czasie, w tym zwrócił uwagę na realizację projektu stażowego „Kompetencje dla Centrów Obsługi Biznesu”, podniesienie kompetencji kadry WPiA w zakresie projektu „Uczelnia Dostępna dla potrzeb osób niepełnosprawnych”, stworzenie bazy oferowanych praktyk zawodowych oraz doposażenie sal dydaktycznych w sprzęt audiowizualny.
W spotkaniu wzięli udział Starosta Radomski Waldemar Trelka, Wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Elwira Skoczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Marcin Gierczak, Dyrektor Zarządzająca AG Centrum Katarzyna Russ, przedstawiciel Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Prezes PMP Poland Sp. z o.o. Andrzej Strzelczyk, przedstawiciel Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu Pani Naczelnik Justyna Gwardiak oraz Pani Małgorzata Kozłowska.
Interesariusze zewnętrzni wyrazili jednoznacznie pozytywną opinię dotyczącą zaproponowanego układu przedmiotów, ich wymiaru godzin, efektów kształcenia jako podstawy adekwatnego przygotowania studentów do pełnienia ról zawodowych na potrzeby rynku pracy.