Zmarł śp. Profesor dr hab. Tadeusz Bojarski

Śp.
prof. dr hab. Tadeusz Bojarski

emerytowany profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji

Urodził się 20 listopada 1941 r. w Jaślikowie.

W 1964 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji
Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W 1969 na podstawie rozprawy pt. Przestępstwo naruszenia miru domowego
otrzymał stopień naukowy doktora nauk prawnych, a w styczniu 1980 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Odmiany podstawowych typów przestępstw w polskim prawie karnym uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych.

W 1993 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk prawnych.

Profesor dr hab. Tadeusz Bojarski, był wybitnym specjalistą w dziedzinie prawa karnego
oraz wychowawcą wielu pokoleń prawników i administratywistów.

Był także Autorem licznych monografii i podręczników akademickich z zakresu prawa karnego,
prawa wykroczeń, prawa karnego nieletnich i prawa karnego skarbowego.
Organizatorem wielu konferencji naukowych.

Msza żałobna odbędzie się w dniu 1  grudnia 2020 r. o godz. 12.00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Lublinie, Droga Męczenników Majdanka 71.

Jako Wspólnota Wydziału Prawa i Administracji Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy współczucia

Dziekan i Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji,
Społeczność Akademicka Wydziału Prawa i Administracji