Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

W dniu 22 listopada 2022 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, pracownicy Wydziału – mgr Bartłomiej Składanek oraz mgr Weronika Ścibor, poprowadzili zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Bielisze i Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Radomiu. Podczas zajęć przedszkolaki poznały swoje prawa, zapoznały się z wierszem Marcina Brykczyńskiego – „O prawach dziecka”, stworzyły tematyczne prace plastyczne, poznały specyfikę działalności Rzecznika Praw Dziecka oraz zawodów prawniczych. Na koniec zajęć dzieci i wychowawcy mieli możliwość założenia togi prawniczej i przez chwilę poczuć się jak sędzia, prokurator, adwokat czy radca prawny.
Dziękujemy za możliwość spotkania z najmłodszymi oraz ciepłe i serdecznie przyjęcie.