Umowy o współpracy podpisane!

W dniu 22 listopada 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji podpisane zostały umowy o współpracy ze szkołami kształcącymi w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego. Umowy podpisali z upoważnienia JM Rektora prof. Sławomira Bukowskiego Pan Prorektor ds. Badań Naukowych prof. Wojciech Żurowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Joanna Smarż oraz Dyrektorzy Szkół obejmowanych Patronatem.

Szkoły, które podpisały umowę o współpracy:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach Dyrektor szkoły – mgr Jolanta Babik.
  2. LO Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach Dyrektor szkoły Barbara Jackowska.
  3. I Liceum Mundurowe CN-B – Tadeusza Kościuszki 7, 26-610 Radom  Dyrektor Szkoły Ewa Kaim – Tulacha.
  4. Zespół Szkół Samochodowych  Radomiu Dyrektor szkoły – mgr Anna Stańczyk.
  5. XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica
    w Radomiu.  Dyrektor szkoły –Elżbieta Bocheńska.

Celem projektu jest edukacja uczniów szkół średnich w zakresie nauk prawnych oraz nauk o polityce
i administracji, szerzenie wiedzy prawniczej, a także kształtowanie właściwych postaw obywatelskich wśród uczniów. Wydział Prawa i Administracji będzie prowadził dla uczniów szkół średnich zajęcia zarówno w szkole objętej patronatem jak i na Wydziale Prawa i Administracji. Wydział Prawa i Administracji współpracować będzie ze szkołą w zakresie opiniowania i ewaluacji programów kształcenia.

Uczniowie klasy objętej patronatem:

• mogą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji,
  • mogą uczestniczyć w wydarzeniach i imprezach naukowych oraz popularno-naukowych organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji,
  • będą otrzymywać informacje na temat oferty edukacyjnej, a także warunków rekrutacji Wydziału Prawa i Administracji,
  • będą mogli włączać się w działalność funkcjonujących przy Wydziale Prawa i Administracji organizacji studenckich i kół naukowych.

Po uroczystym podpisaniu umów Pani dr Katarzyna Zaremba z Katedry Teorii, Historii i Filozofii Prawa przeprowadziła dla zgromadzonych uczniów wykład pt.: W poszukiwaniu bezpieczeństwa.

Następnie Prodziekan WPiA Pan dr Paweł Śwital zaprosił uczniów na spacer po Wydziale opowiadając o specyfice budynku, a na Sali Symulacji Rozpraw Sądowych przybliżył specyfikę profesji prawniczych w Polsce.

Dziękuję za możliwość współpracy i rozpoczynamy nowe projekty!