Stypendium Indian Council for Cultural Relations do Indii 2021/2022

Ambasada Indii w Warszawie ma zaszczyt poinformować, iż 15 marca 2021r. ruszyła kolejna edycja programu ICCR under General Scholarship Scheme na rok akademicki 2021/2022. Stypendium jest organizowane i współfinansowane przez Rząd Indii i Indyjską Radę ds. Relacji Kulturowych (Indian Council for Cultural Relations, ICCR) oraz skierowane do osób w przedziale wiekowym 18-30 lat.

Osoby zainteresowane podjęciem studiów na uczelniach indyjskich w ramach Stypendium ICCR powinny zapoznać się z treściami zamieszczonymi na portalu A2A Scholarship Portal http://a2ascholarships.iccr.gov.in, przez który mogą aplikować bezpośrednio na wybrane wcześniej studia. Na stronie internetowej widnieje spis oferowanych kierunków oraz uczelni biorących udział w programie, a także szczegóły dot. stypendium (w tym sekcja FAQ). W tym roku studenci mają możliwość aplikowania do 5 uczelni.

Od tego roku zmienia się forma przeprowadzania testu językowego. Studenci będą proszeni o przygotowanie eseju w języku angielskim na 500 słów. Aplikując, będzie można także wprowadzić wyniki egzaminów TOFEL, IELTS lub innych. Nie przewiduje się przeprowadzania osobnych testów językowych w Ambasadzie. Stypendium nie pokrywa kosztów podróży do Indii ani z powrotem do kraju. Konieczne jest także wykupienie indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (na koszt własny).

Przed wyborem uniwersytetu, zachęcamy do dokładnego zapoznania się z informacjami na stronach internetowych uczelni, a także wyszukania informacji o wybranej lokalizacji. Warto także szczegółowo sprawdzić kryteria przyjęć na wybranych kierunkach i upewnić się, że do aplikacji zostały dodane wszystkie wymagane dokumenty (w angielskiej wersji językowej).

Ostateczny termin złożenia wniosków przez studentów: 30 kwiecień 2021r.

W załączniku do wglądu przesyłam grafik procesu aplikacyjnego.

Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo rozpowszechnić powyższe ogłoszenie. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu: edu.warsaw@mea.gov.in