Student kierunku prawo uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej

Pan Rafał Bojarski student kierunku Prawo uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej!
W dniu 3 grudnia br. odbyła się konferencja w formie online z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pt. ,,RÓWNOŚĆ, DOSTĘPNOŚĆ I PRZECIWDZIAŁANIE DYSKRYMINACJI WOBEC OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”.
Organizatorami wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Medycznego i Koło Naukowe Prawa Rodzinnego we współpracy z Samorządem Studenckim Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Konferencja podzielona była na 3 panele.
Pierwszy panel obejmował prawne aspekty niepełnosprawności. Wypowiadał się w nim między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich prof. dr hab. Adam Bodnar, Sędzia Sądu Najwyższego mgr Katarzyna Gonera oraz Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu prof. dr hab. Marek Chmaj.
Pan Rafał Bojarski przedstawił prelekcję nt. Świadczeń dla osób z niepełnosprawnościami i kryteriach jakimi są one obwarowane.
Panel drugi dotyczył funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, poruszone w tym panelu kwestie obejmowały savoir vivre w stosunku do osób z niepełnosprawnością.
Panel trzeci dotyczył tego jak społeczeństwo odbiera osoby z niepełnosprawnością. Poruszono m.in. kwestie samoakceptacji, niepełnosprawności niewidocznej, czy roli psychoterapii i psychoterapeuty w radzeniu sobie z kryzysami.
Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy wystąpienia!