Spotkanie Interesariuszy Zewnętrznych WPiA

W piątek 12 lutego br. w sali 313 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu odbyło się spotkanie Rady Interesariuszy Zewnętrznych, działających przy Wydziale Prawa i Administracji radomskiej uczelni. Powołana przez Dziekana Wydziału Rada Interesariuszy stanowi dobrowolne ciało opiniodawczo-doradcze i konsultacyjne powoływane w trosce o zapewnienie studentom najwyższych standardów kształcenia. Złożona jest ona z przedstawicieli środowisk prawniczych i gospodarczych oraz instytucji publicznych. Do zadań nowo powołanej Rady należy m.in. konsultowanie nowych kierunków i programów kształcenia podejmowanych w ramach Wydziału, prezentowanie planowanych zmian w podejściu do kształcenia studentów na poszczególnych kierunkach a także, co jest szczególnie ważne, umożliwianie studentom odbywania wysokiej jakości praktyk dyplomowych. W ciągu roku zaplanowanych jest kilka spotkań członków Rady z władzami Wydziału, jego pracownikami oraz ze studentami.

Podczas spotkania, umowy podpisali przedstawiciele następujących podmiotów:

• Marzena Giermakowska – notariusz
  • Waldemar Trelka – Starosta Radomski
  • Mateusz Tyczyński – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia
  • dr  Ewa Markowska-Bzducha – Wójt Gminy Wolanów
  • Marcin Gierczak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu
  • Łukasz Białczak – Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej
  • Katarzyna Russ – Dyrektor Zarządzająca Auto – Gaz Centrum w Radomiu

Było to drugie spotkanie w ramach którego doszło do podpisania umów pomiędzy Wydziałem, a członkami Rady Interesariuszy.

W spotkaniu uczestniczyły media: Radio Plus Radom, Radio VOX FM oraz Echo Dnia Radom.

Więcej o spotkaniu: RELACJA RADIO PLUS RADOM