W dniu 18 maja 2022 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa, pt. „Współczesne wyzwania ochrony własności intelektualnej”. Konferencja odbyła się w trybie zdalnymza pomocą platformy MS Teams. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Kultury i Sztuki „Nowy Świat” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Celem organizacji konferencji było omówienie aktualnych problemów prawa własności intelektualnej, oceny istniejącego stanu oraz zaproponowanie zmian, które przyczyniłyby się do lepszego zrozumienia i funkcjonowania regulacji poświęconych własności intelektualnej we współczesnym świecie. Uwaga została poświęcona również badaniu relacji zachodzących pomiędzy państwem a ochroną własności intelektualnej.

Wydarzenie stanowiło płaszczyznę spotkania zarówno przedstawicieli nauk prawnych oraz innych dyscyplin naukowych, jak i przedstawicieli praktyki. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UTH w Radomiu – dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH w Radomiu. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele z ośrodków naukowych tj.: Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Konferencji patronował Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – prof. dr hab. Sławomir Bukowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego Radomiu – dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH Radom, Dziekan Wydziału Sztuki UTH w Radomiu, prof. dr hab. Andrzej Markiewicz, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach, radca prawny Andrzej Głogowski, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, adwokat Marek Jagielski oraz Radio Rekord Radom.