Aktywny Samorząd

Szanowni Studenci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym

Uprzejmie przypominamy o kontynuacji realizacji programu „Aktywny samorząd” moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla osób pobierających naukę w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktorskie albo doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu), a także w stosunku do osób, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków do Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie (stosownych względem miejsca zamieszkania) wypada:

• dnia 31 marca 2021 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2020/2021),
  • dnia 10 października 2021 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022).

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW Logowanie | SOW System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON już od dnia 1 marca 2021 r.
oraz, w stosunku do osób zamieszkujących:

1. na terenie powiatu radomskiego ziemskiego, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu, ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, pokój nr 2, lub pod numerem telefonu (48) 38 15 075; www.pcprradom.finn.pl/bipkod/012
  2. na terenie miasta Radom (powiatu radomskiego ziemskiego), w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu, l. Limanowskiego 134, 26-612 Radom, centrala: 48 360 87 01, sekretariat: 48 360 84 88; Dział Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: (48) 360 82 88 www.bip.mops.radom.pl
  3. na terenie innych powiatów, w PCPR/MOPS – stosownie do miejsca zamieszkania.

Szczegółowe informacje o programie „AKTYWNY SAMORZĄD” dostępne są na stronie internetowej: www.pfron.org.pl